top of page

Senioru nodaļas pārgājiens Jelgavā

3.maijā LDzB Senioru nodaļas pārstāvji devās tematiskā pārgājienā “Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsture”. Pārgājiens sākās Latvijas dzelzceļa Vēstures muzeja Jelgavas filiālē, kur klātesošie apskatīja muzeja iekštelpu un āra ekspozīciju, dalījās atmiņās par savu dzelzceļā nostrādāto laiku, dažādiem interesantiem notikumiem un atgadījumiem, turpinājās Jelgavas stacijas pasažieru uzgaidāmajā zālē, kur sīkāk uzzināja par stacijas ēkām un pirmo Jelgavas dzelzceļu izbūvi, attīstību, dramatisko vēsturi 20.gadsimtā, t.sk. Pirmā un Otrā pasaules karu laikā un pēckaru posmos, no uzgaidāmajā zālē izvietotajām lielformāta fotogrāfijām. Soļojot pa Sliežu ielu un taciņu gar sliedēm, redzama tagadējo dzelzceļa struktūrvienību attīstība.

    Sevišķu interesi dalībniekos raisīja Toma Altberga sniegtā informācija par dzelzceļa tiltu pār Lielupi vēsturi, Prohorova ielas vēsturisko dzelzceļnieku koka arhitektūras dzīvojamo māju kompleksa un bij. lokomotīvju brigāžu atpūtas nama apskate. Pārgājiens noslēdzās pie bij. pieturas punkta Jelgava 2 pasažieru perona, kur agrāk apstājās vilcieni Jelgava – Krustpils, un bij. Jelgavas lokomotīvju depo, kur pie griezuļa notika kopēja fotografēšanās. Tie, kuri bija ieradušies ar elektrovilcienu, devās pa Pārmiju ielu uz p.p. Cukurfabrika.

    Pārgājienā piedalījās seniori Uldis Freimanis, Aleksandrs Voicehovičs, Jānis Dārznieks, Eižens Austriņš, Atis Skudra, Jānis Veilands, Jānis Strazdiņš un Edgars Elksnis.

    Īpašs paldies ekskursijas vadītājam Tomam Altbergam un jelgavniekiem – bij. Zasulauka lokomotīvju depo dīzeļlokomotīves mašīnistam Jānim Veilandam un bij. Jelgavas lokomotīvju depo priekšnieka vietniekam remonta jautājumos Jānim Strazdiņam. 

Senioru nodaļa aicina uz pārgājienu

LDzB ir izvaidota jauna nodaļa “Senioru nodaļa” un par tās vadītāju apstiprināts LDzB viens no LDzB atjaunotājiem, kādreizējais valdes priekšsēdētājs, LDzB Goda biedrs Edgars Elksnis LDzB Senioru noda

Commentaires


bottom of page