top of page

Ieskats Latvijas Dzelzceļnieku biedrības sporta svētku norisē

22. un 23. jūlijā Jelgavas novada atpūtas kompleksā “Grantiņi” norisinājās Latvijas Dzelzceļnieku biedrības Sporta svētki. Tajos piecas komandas sacentās par galveno balvu – ceļojošo Latvijas Dzelzceļnieku biedrības kausu. Dažādos sporta veidos risinājās arī individuālas sacensības.

Sporta svētkus ar neformālu uzrunu atklāja VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs, LDzB biedrs Rinalds Pļavnieks. Viņš ne tikai novēlēja baudīt sporta sacensību garu, bet smelties arī pasākumā iedvesmu ikdienas darba gaitām un būt gataviem tiem izaicinājumiem, kas vairumu LDzB biedru sagaida katru savā LDz darba postenī šajā nebūt ne vienkāršajā laikā.

Komentējot pašas sacensības, galvenā ziņa ir tāda, ka sīvā cīņā par uzvarētāju kļuva tradicionālie LDzB sporta svētku galvenās balvas pretendenti – komanda "EP Lokomotīve" – ar tās kapteini, LDz Elektrotehniskās pārvaldes Infrastruktūras attīstības un tehnoloģisko procesu vecāko telekomunikāciju inženieri, Vladislavu Čikinu priekšgalā. Tradicionāli cīņā par kausu galveno konkurenci uzvarētājiem sastādīja komanda “Kustība”, kas triumfēja iepriekšējos LDzB sporta svētkos. Šoreiz viņi bija spiesti samierināties ar otro vietu. Nedaudz negaidīti trešajā vietā ierindojās uz vietas sastādītā komanda “Jelgava”, kurā bija pārstāvēti gan bijušie, gan vēl topošie dzelzceļnieki, kā arī dzelzceļa būvnieki. Par pārsteigumu var dēvēt arī to, ka ceturto vietu izcīnīja tradicionālie pastarīši – komanda “Īpaši sportiskie cilvēki” par vienu punktu apsteidzot “RSS” komandu, kuras vājā vieta šogad bija sporta spēļu komandu disciplīnas.

Savas individuālās spējas sporta svētku dalībnieki apliecināja tāllēkšanā, šautriņu mešanā, zābaka mešanā, basketbola soda metienos, svara bumbas celšanā, makšķerēšanā un kāršu spēlē “Zole”.

Par uzvarētāju tāllēkšanā no vietas dāmu konkurencē tika kronēta Anabella Maļina, bet vīru konkurencē pirmo vietu izcīnīja Dmitrijs Zaicevs. Šautriņu mešanas disciplīnā uzvarēja Vita Tuņķele un Pāvels Poršņevs. Gumijas zābaka disciplīnā nepārspēti palika: Madara Kvāle un Aigars Vanags. Basketbola soda metienos pirmo vietu dalīja Katrina Zaiceva un Katrina Pinkule, bet vīru konkurencē triumfēja Nauris Jansons. Savukārt, svara bumbas celšanā, ar jaunu sacensību rekordu – 70 pacēlieni, LDzB sporta svētku vēsturi pārrakstīja Anna Sorokina, kamēr vīru konkurencē nepārspēts palika Artjoms Kepcovs. Makšķerēšanas disciplīnā, nu jau tradicionāli, uzvarēja Sergejs Atrahimovičs, bet par “Zoles” uzvarētāju beidzot kļuva ilggadējais LDzB turnīra “Pīķa kungs” galvenais organizators Ārijs Tuņķelis.

Kopumā Sporta svētkus kuplināja aptuveni 150 Latvijas Dzelzceļnieku biedrības biedri, viņu ģimenes locekļi un tuvākie draugi.

Sacensību galvenais organizators un tiesnesis Artūrs Bite, komentējot pasākuma norisi, uzsvēra, ka sacensību laikā viennozīmīgi valdīja sportiskais gars. Tam pierādījums, piemēram, ir jauns LDzB sacensību rekords 16 kg svara bumbas celšanā sievietēm. Tomēr kopumā tie patiešām bijuši LDzB biedru un viņu atbalstītāju kopā būšanas svētki. Viņš arī pauda cerību, ka LDz valdes priekšsēdētāja uzruna turpmāk kļūs par tradīciju, piemetinot, ka būtu priecīgs R.Pļavnieku nākamajos sporta svētkos redzēt vai nu kādas komandas sastāvā, vai vismaz piedaloties vienā no individuālajām disciplīnām.Comments


bottom of page