top of page

Dzelzceļš (SA)VIENO

Pagājušo sestdien, 20.septembrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" jau četrpadsmito gadu pēc kārtas notika Latvijas dzelzceļnieku biedrības Inženiertehniskās apvienības rīkotie Latvijas dzelzceļa Inženieru svētki. Šogad sacensties zināšanās, atjautībā, veiklībā un arī, protams, jautrībā un radītprasmē pieteicās četras komandas. Pirmo reizi pasākumā tika izvirzīta komanda no Rēzeknes zem nosaukuma „Latgales kleperi”, no Rīgas Rēzeknē ieradās komanda „PLP”, no Jelgavas piedalījās komanda „Jelgava-Eiropa-Tranzīts”, vistālāko ceļu – uz Rēzekni mēroja Liepājas komanda „Septiņos vējos”. Un ne velti liepājnieki, nobrauca ap 470 km, jo tieši viņi izcīnīja godpilno pirmo vietu.

Kā piektā komanda pasākumā piedalījās žūrijas komanda. Šogad komandas vērtēja VAS „Latvijas Dzelzceļš” Viceprezidents tehniskās ekspluatācijas jautājumos un valdes loceklis Ēriks Šmuksts, Jāzeps Luksts - Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja Dzelzceļa avāriju izmeklēšanas nodaļas vadītājs, Lietuvas dzelzceļa Pasažieru transporta direkcijas Tehniskās attīstības un ekspluatācijas daļas vadītājs Aurelijus Boldinnovas, cilvēks, bez kura Inženierdienu nevar iedomāties - Poļikarps Kuprijanovs, un, protams, žūrijas priekšsēdētājs Satiksmes Ministrijas Dzelzceļa departamenta direktora vietnieks Māris Riekstiņš.

Uz pasākumu bija ieradušies viesi un komandu dalībnieki no visas Latvijas, nosvinēt Inženieru dienu bija sapulcējušies gandrīz 200 dzelzceļnieki. Uz pasākumu bija ieradies, politiķis, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, kas savā uzrunā kā pilsētas saimnieks sveica klātesošos dzelzceļniekus, uzsvēra dzelzceļa nozīmi pilsētas dzīvē, un vēlēja veiksmi komandām.

Pēc žūrijas un viesu ievadvārdiem, ievērot tradīcijas, tika godināti labākie Latvijas dzelzceļa inženieri. Goda rakstus un pulksteņus ar gravējumu saņēma:

1. Svetlana Sokolova – Tehniskās vadības direkcijas Vienotā dispečeru vadības centra vilcienu dispečere;

2. Ludmila Bogačova – Tehniskās vadības direkcijas vilcienu kustības grafika galvenā speciāliste;

3. Oļegs Pankovs – Signalizācijas un sakaru distances Daugavpils reģionāla centra apvienotā Rēzeknes ražošanas iecirkņa sakaru ražošanas iecirkņa priekšnieks;

4. Viktors Kabanovs – Signalizācijas un sakaru distances Rīgas reģionāla centra kontakttīkla centra priekšnieks;

5. Ina Solovjova - Rīgas ekspluatācijas iecirkņa Vagonu saimniecības daļas inženiere vagonu remonta jautājumos;

6. Olga Krasjko-Ņikonova – Daugavpils ekspluatācijas iecirkņa Vagonu saimniecības daļas darba aizsardzības inženiere;

7. Guntars Broders – SIA „LDz Ritošā sastāva serviss” Tehniskās direkcijas Remonta daļas vadītāja vietnieks lokomotīvju remonta jautājumos;

8. Genādijs Burovs – SIA „LDz Ritošā sastāva serviss” Lokomotīvju remonta centra Rēzeknes ceha vecākais meistars;

9. Oļesja Ļeščova – SIA „LDz CARGO” Rīgas reģionālā centra darba aizsardzības inženiere;

10. Aiga Īle - SIA „LDz CARGO” Liepājas kravu termināla dzelzceļa transporta inženiere;

11. Raimonds Naglis – Tehniskās direkcijas Ceļu saimniecības diagnostikas un tehnoloģiju daļas vadošais diagnostikas inženieris;

12. Anatolijs Artemjevs – VAS „Latvijas dzelzceļš” Būvniecības nodaļas būvinspektors;

13. Artjoms Karčevskis – Elektrotehniskās saimniecības elektromehānisko iekārtu galvenais speciālists;

14. Valts Veilands – Ritošā sastāva daļas Vagonu remonta un ekspluatācijas nodaļas vadītājs.

Vēlreiz apsveicam labākos!

Veselu dienu komandas sacentās, piedaloties dažādos konkursos, starp kuriem bija gan mājās gatavotie priekšnesumi, gan uzdevumi, kurus komandas veica skatītāju acu priekšā. Liels paldies visām komandām par neaizmirstamiem priekšnesumiem, kurus, neskatoties uz noslogotību darbā, atvaļinājumiem un ašo ikdienas dzīves ritmu, komandas bija sagatavojušas mājās un uz skatuves nospēja un nodziedāja kā labākie aktieri, dziedātāji – īsti mākslinieki. Ar katru gadu komandu priekšnesumi kļūst arvien interesantāki un krāšņāki. Viens no konkursiem bija „Videokonference”. Jautājumus par dzelzceļu no ekrāna komandām uzdeva dažādi Latvijas dzelzceļa speciālisti. Liels paldies šiem kolēģiem par atbalstu un interesantiem jautājumiem. Komandām bija iespēja arī uzspēlēt galda spēli „Tranzīta koridors”, kur, pildot dažādus uzdevumus un saņemot par to vagoniņus, bija jāveic maršruts. Šogad pirmo reizi notika videokonkurss, kurā žūrija no vairākiem iesniegtajiem amatieru video atlasīja trīs labākos. Pirmo vietu ieguva Liepājas komanda „Septiņos vējos” par darbu, kas veltīts Liepājas stacijai un ostai.

Īpaši jāatzīmē saimnieku komanda „Latgales kleperi”. Ne tikai Inženierdienas pasākums pirmo reizi norisinājies Rēzeknes pilsētā, bet arī komanda no šīs pilsētas pirmoreiz piedalījās Inženierdienas svinībās. Ar sacensību gariņu un Latgales viesmīlību šī komanda iekāroja skatītāju sirdis. Organizatoru komandā šogad ‘spēlēja’ Nataļja Sila, Dmitrijs Solovjovs un Romans Jefanovs, cenšoties pārsteigt gan komandas, gan skatītājus ar jauniem uzdevumiem un pārbaudījumiem. Pasākumu jau ceturto gadu vadīja Nataļja Sila.

Liels paldies visiem, kas piedalījās – organizēja, tiesāja, uzstājās, atbalstīja. Dzelzceļš tiešām gan vieno, gan savieno! Tiekamies nākamgad !

Izmantojot iespēju, no sirds apsveicam Rīgas komandas „PLP” kapteini Vitāliju Ševčenko ar stāšanos laulībā. Novēlam Vitālijam un Diānai kopīgi piepildīt visus sapņus, saglabāt šo mirdzumu acīs un vienkārši būt laimīgiem! ir iespējams arī noskatīties pasākuma norises video kopsavilkumu.

تعليقات


bottom of page