top of page

Latvijas Dzelzceļnieku biedrības sporta svētki 2021

No 24.-25.jūlijam atpūtas kompleksā „Grantiņi” Jelgavas novada Svētes pagastā norisinājās Latvijas Dzelzceļnieku biedrības sporta svētki 2021. Sabrauca ap 100 pasākuma dalībnieku un sporta svētkiem kvalificējās 5 komandas ar šādiem nosaukumiem – “Lokomotīve”, “Kustība”, “Īpaši Sportiski Cilvēki”, “Vietējie” un komanda kura piedalījās pirmo reizi “BERERIX”. Saskaņā ar aktualizēto sporta spēļu nolikumu komandas mērojās spēkiem šādos sporta veidos – futbols, volejbols, dambrete, foto orientēšanās, tautas bumba un stafete. Arī individuāli dalībnieki varēja pierādīt savu sportisko varēšanu šādos sporta veidos – šautriņu mešana, tāllēkšana no vietas, basketbola soda metieni, zābaka mešana, svara bumbu celšana, makšķerēšana un kāršu spēle zole.

Komandu ieskaitē sekojoši rezultāti:

Futbolā I vietu izcīnīja komanda “Kustība”, II vietu izcīnīja komanda “Lokomotīve”, III vietu izcīnīja komanda “BERERIX”.

Volejbolā I vietu izcīnīja komanda “Lokomotīve”, II vietu izcīnīja komanda “Kustība”, III vietu izcīnīja komanda “BERERIX”;

Foto orientēšanās I vietu izcīnīja komanda “Lokomotīve”, II vietu izcīnīja komanda “BERERIX”, III vietu izcīnīja komanda “Kustība”.

Dambretē I vietu izcīnīja komanda “Kustība”, II vietu izcīnīja komanda “Vietējie”, III vietu izcīnīja komanda “Lokomotīve”

Stafetes skrējienā I vietu izcīnīja komanda “Lokomotīve”, II vietu izcīnīja komanda “Kustība”, III vietu izcīnīja komanda “Īpaši Sportiski Cilvēki”.

Pirmo reizi LDzB sporta svētku vēsturē I vietu kopvērtējumā izcīnīja uzreiz divas komandas – komanda “Lokomotīve” un komanda “Kustība”.

Abas komandas sakrāja vienādu punktu skaitu – 34. Izcīnīto pirmo vietu skaits bija vienāds pa trim katrai komandai, komanda “Kustība” uzvarēja futbolā, dambretē un tautas bumbā, bet komanda “Lokomotīve” uzvarēja volejbolā, foto orientēšanās un stafetes skrējienā. Arī izcīnīto otro vietu skaits bija vienāds pa divām katrai komandai, komanda “Kustība” otro vietu izcīnīja volejbolā un stafetes skrējienā, bet komanda “Lokomotīve” otro vietu izcīnīja Futbolā un Tautas bumbā. Arī uz goda pjedestāla zemāka pakāpiena katra komanda kāpa pa vienai reizei, attiecīgi komanda “Kustība” trešo vietu izcīnīja foto orientēšanās, bet komanda “Lokomotīve” trešo vietu izcīnīja dambretē.

Līdz ar to, arī pirmo reizi vēsturē ceļojošais kauss līdz nākamajiem sporta svētkiem glabāsies uzreiz pie divām komandām, pusgadu pie komandas “Kustība” un pusgadu pie komandas “Lokomotīve”.

Individuālajās sacensībās rezultāti I vietai sekojoši:

Tāllekšana no vietas – sieviešu konkurencē Annabella Maļina 2,20m, vīriešu konkurencē Vladislavs Korņilovs 2,56m;

Basketbola soda metieni – Inese Učelniece un Pāvels Poršņevs, rezultāts 7 no 10;

Svara bumbu celšana – sieviešu konkurencē Jeļena Koskina, 30; vīriešu konkurencē Sergejs Piļščikovs rezultāts123/123;

Šautriņu mešana – sieviešu konkurencē Jūlija Zariņa - Rudāne, 38 punkti; vīriešu konkurencē Vjačeslavs Dobroserdovs 36 punkti;

ZOLE – Kārlis Dzērve.

Arī šogad izaicinājums bija dalībnieku ēdināšanas nodrošināšana, ko nodrošinājām pašu spēkiem. Protams, ka jau pirmajā reizē netrūka arī sīku starpgadījumu, piemēram, mūsu pavārs neprecīzi aprēķināja nepieciešamo sardeļu skaitu, kā rezultātā bez savas sardeles palika pats sacensību galvenais tiesnesis, kas viņu protams ļoti apbēdināja, tomēr netraucēja veiksmīgi novadīt sacensības līdz galam.

Liels Paldies par piedalīšanos un darbu visiem pasākuma dalībniekiem, sporta disciplīnu tiesnešiem, organizatoriem.